Folders |
2016 Results - Sunshine State Cross Country ChampionshipsPublished by
Results: BW Sports Timing BW Sports Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 8:28 AM
Sunshine State Conference Cross Country Championships - 10/22/2016
Wickham Park, FL
Rankings
Event 1 Women 6k Run CC Women 6K Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
Non-Award Results 6000 Run
1 Rampf, Colett Saint Leo 20:26.67 1
2 Bayliff, Alyssa Saint Leo 21:05.64 2
3 Cancello, Claudia Tampa 21:13.50 3
4 Rickenbach, Camryn Palm Beach Atlantic 21:21.71 4
5 Tobin, Laura Saint Leo 21:26.28 5
6 Mandelburg, Sara-Caitrin Palm Beach Atlantic 21:46.23 6
7 Knoll, Anabel Nova Southeastern 21:54.21 7
8 Csubak, Lauren Saint Leo 22:03.22 8
9 Wright, Allison Florida Southern 22:03.86 9
10 Ramsey, Thea Tampa 22:06.79 10
11 DeBiasi, Marina Florida Tech 22:10.09 11
12 McCormick, Natalie 20 Saint Leo 22:14.24 12
13 Garrett, Jasime Tampa 22:19.77 13
14 Donegan, Ryleigh Tampa 22:26.20 14
15 Cancello, Elaina Tampa 22:29.83 15
16 Porter, Allison Nova Southeastern 22:34.88 16
17 Carmigniani, Thalie Lynn 22:43.50 17
18 Nelson, Hannah Florida Southern 22:45.15 18
19 Swardstorm, Vera Rae Tampa 22:45.90 19
20 Siebka, Morgan Florida Southern 22:48.49 20
21 Sroczynski, Aislinn Tampa 22:50.18 21
22 Lucas, Genevieve Florida Tech 22:50.74 22
23 Iseley, Emily Florida Tech 22:57.47 23
24 Whetstone, Caitlin Tampa 22:57.80
25 Anaya, Noemi Saint Leo 22:59.90 24
26 Ochoa, Eliana Tampa 23:04.99
27 Miller, Sophia Palm Beach Atlantic 23:06.54 25
28 Vergauwen, Jolene Florida Southern 23:07.31 26
29 Beck, Natalie Lynn 23:08.12 27
30 Bible, Alexis Tampa 23:13.87
31 Troyer, Madison Palm Beach Atlantic 23:17.65 28
32 Sullivan, Kayla Tampa 23:18.28
33 Slattery, Amanda Florida Southern 23:19.11 29
34 Cosson, Pauline Florida Tech 23:19.77 30
35 Price, Molly Florida Southern 23:21.90 31
36 Roussell, Haley Saint Leo 23:24.74 32
37 Abu-Rumman, Fatima Saint Leo 23:27.68
38 Guerra, Aleksa Florida Southern 23:35.49 33
39 Shiptofsky, Janelle Nova Southeastern 23:40.99 34
40 Gargiulo, Tiffany Saint Leo 23:53.84
41 Symonds, Jordan Florida Tech 23:57.03 35
42 Trimlett, Gabrielle Florida Tech 23:59.34 36
43 Claytor, Misha Nova Southeastern 24:00.37 37
44 Allen, Quannisha Nova Southeastern 24:03.12 38
45 Pierson, Mollie Tampa 24:08.13
46 Parks, Sydney Lynn 24:11.68 39
47 Germany, Jessica Nova Southeastern 24:14.54 40
48 Opalinski, Anna Brook Florida Southern 24:16.48
49 De La Guarda, Stephanie Nova Southeastern 24:17.45 41
50 Will, Morgan Nova Southeastern 24:22.32
51 Churchill, Heidi Saint Leo 24:25.87
52 Hritsko, Tori Nova Southeastern 24:31.00
53 Lykins, Jessica Palm Beach Atlantic 24:33.04 42
54 Orlando, Casey Florida Tech 24:34.39 43
55 Bodin, Astrid Florida Tech 24:34.99
56 Blackwell, Erin Nova Southeastern 24:41.80
57 Morin, Courtney Lynn 24:48.56 44
58 de Jong, Breanne Lynn 24:51.61 45
59 Sava, Amanda Florida Tech 24:56.30
60 Romanik, Rhian Palm Beach Atlantic 25:05.04 46
61 Papadakis, Daniela Lynn 25:19.19 47
62 Goddard, Karin Nova Southeastern 25:20.99
63 Richardson, Makayla Palm Beach Atlantic 25:21.62 48
64 Kanagy, Hope Palm Beach Atlantic 25:31.29
65 Hearing, Alyssa Palm Beach Atlantic 25:35.98
66 Flament, Emilie Florida Southern 25:54.06
67 Murrin, Sydney Nova Southeastern 26:22.63
68 Noonan, Julianna Lynn 27:21.70 49
69 martin, amy Rollins 27:59.62 50
70 Welliver, Megan Rollins 28:53.48 51
71 Perry, Julia Rollins 28:53.61 52
72 moran, eliza Rollins 29:09.91 53
73 wong, abygail Rollins 30:17.41 54
74 Rioux, katie Rollins 30:36.13 55
75 Cohen, Mandi Lynn 31:21.47
76 saylor tynes, tess Rollins 31:30.74 56
77 Hubert, Nicole Rollins 34:56.06
78 Supreme, Flucindia Lynn 35:14.03
79 grudowski, camryn Rollins 38:47.29
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Non-Award Results 6000 Run
1 Saint Leo 28 1 2 5 8 12 24 32
Total Time: 1:47:16.05
Average: 21:27.21
2 Tampa 55 3 10 13 14 15 19 21
Total Time: 1:50:36.09
Average: 22:07.22
3 Florida Southern 102 9 18 20 26 29 31 33
Total Time: 1:54:03.92
Average: 22:48.79
4 Palm Beach Atlantic 105 4 6 25 28 42 46 48
Total Time: 1:54:05.17
Average: 22:49.04
5 Florida Tech 121 11 22 23 30 35 36 43
Total Time: 1:55:15.11
Average: 23:03.02
6 Nova Southeastern 132 7 16 34 37 38 40 41
Total Time: 1:56:13.57
Average: 23:14.72
7 Lynn 172 17 27 39 44 45 47 49
Total Time: 1:59:43.47
Average: 23:56.70
8 Rollins 260 50 51 52 53 54 55 56
Total Time: 2:25:14.03
Average: 29:02.81
Event 2 Men 8k Run CC Mens 8K Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
Non-Award Results 8000 Run
1 Cheserek, Ronald Saint Leo 24:24.79 1
2 Ormsby, Bobby Florida Southern 24:37.77 2
3 Matuszczak, Rafal Saint Leo 24:55.31 3
4 Deleva, Anthony Saint Leo 24:59.96 4
5 Quinones, Evan Florida Southern 25:09.66 5
6 McGregor, Dean Florida Southern 25:10.17 6
7 Bez, Niclas 23 Saint Leo 25:11.59 7
8 Kemboi, Festus Florida Southern 25:17.03 8
9 Oppel, Christian Nova Southeastern 25:23.95 9
10 Melles, Tucker Florida Tech 25:31.94 10
11 Sperl, Maximilian Nova Southeastern 25:40.79 11
12 Benner, Lars Tampa 25:48.25 12
13 Manuel, Benjamin Nova Southeastern 25:58.26 13
14 De Bonnieres, Raphae Nova Southeastern 26:05.52 14
15 Fuller, Joe Saint Leo 26:07.24 15
16 Hassler, Lukas Florida Tech 26:12.45 16
17 McQuate, Ian Nova Southeastern 26:13.06 17
18 White, Wade Nova Southeastern 26:15.60 18
19 Arnold, Mitch Tampa 26:16.84 19
20 Bryant, John Florida Southern 26:18.31 20
21 Van Natter, Cody Florida Southern 26:21.44 21
22 Lake, Christian Florida Tech 26:23.01 22
23 Ingalls, Thomas Nova Southeastern 26:25.38 23
24 Weber, Joe Tampa 26:29.09 24
25 Stockhausen, Malte Florida Tech 26:33.45 25
26 Munsch, Cory Tampa 26:34.67 26
27 Schultz, Daniel Florida Tech 26:35.05 27
28 Grajalez, Warran Florida Southern 26:36.32 28
29 Lacy, Joel Nova Southeastern 26:40.20
30 Cabret, Chris Saint Leo 26:41.07 29
31 Urbaniak, Adam 21 Saint Leo 26:51.32 30
32 Maus, Joey Tampa 26:54.58 31
33 Roberts, Tyler Tampa 26:55.62 32
34 Boria, Jessie Tampa 27:06.17 33
35 Penaranda, Daniel Florida Tech 27:21.49 34
36 Morfesi, Nick Tampa 27:25.98
37 Kraska, Matthew Florida Tech 27:33.92 35
38 Berg, Joseph Florida Tech 27:45.86
39 Keenan, Eddie Tampa 28:04.82
40 Cuervo, Pedro Florida Southern 28:06.73
41 Edwards, Dwayne Nova Southeastern 28:09.02
42 Watts, JaSun Florida Tech 28:40.94
43 Sanchez, Ilio Saint Leo 28:42.63
44 Mccabe, Tyler Florida Tech 28:50.36
45 Taddeo, Matthew Nova Southeastern 29:07.47
46 Daniele, Christopher Florida Tech 29:10.17
47 Lenssen, Nicholas Florida Tech 29:27.02
48 Rodrigue, Hayden Rollins 29:39.15 36
49 Pogorelec, Matthew Florida Tech 30:22.58
50 Gardner, David 21 Saint Leo 30:28.58
51 williams, jack Rollins 31:49.49 37
52 tyler, jonathon Rollins 32:50.53 38
53 Parsley, Luke Rollins 36:49.31 39
54 Brant, colin Rollins 37:05.09 40
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Non-Award Results 8000 Run
1 Saint Leo 30 1 3 4 7 15 29 30
Total Time: 2:05:38.89
Average: 25:07.78
2 Florida Southern 41 2 5 6 8 20 21 28
Total Time: 2:06:32.94
Average: 25:18.59
3 Nova Southeastern 64 9 11 13 14 17 18 23
Total Time: 2:09:21.58
Average: 25:52.32
4 Florida Tech 100 10 16 22 25 27 34 35
Total Time: 2:11:15.90
Average: 26:15.18
5 Tampa 112 12 19 24 26 31 32 33
Total Time: 2:12:03.43
Average: 26:24.69
6 Rollins 190 36 37 38 39 40
Total Time: 2:48:13.57
Average: 33:38.72
|